Правила за писање матурског рада

На овој страници можете преузети корисне фајлове за израду матурског рада.

Матурски радови свих ученика Гимназије морају бити једнообразни, а што се нарочито односи  на прву и посљедњу страницу рада. У документима које можете преузети са ове странице   налазе вам се припремљен шаблон, као и комплетно упутство за израду рада.

uputstvo_za_maturski_rad (1)

Уз рад је неопходно да ученик изради и PPT презентацију која ће пратити учениково излагање у току одбране рада на самом испиту.
Рад се предаје у 2 штампана примјерка, као и у дигиталном облику на CD-у на којем ће се налазити и    рад (као .doc или .pdf) и презентацији (као .ppt).

Матурски рад треба бити пропраћен презентацијом израђеном у Power Point-у, која ће ученику помоћи да одбрани свој рад. Како би ваша презентација била што ефектнија, предлажемо да погледате који су то основни принципи које треба поштовати приликом израде презентације.

kako_napraviti_prezentaciju (1)